[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
:: دوره 12، شماره 4 - ( 4-1386 ) ::
جلد 12 شماره 4 صفحات 439-545 برگشت به فهرست نسخه ها
یک مورد نوروپاتی ایسکمیک قدامی عصب بینایی به دنبال مصرف تادالافیل
دکتر محمد پاکروان ، دکتر ادیب طوسی
استادیار- چشم‌پزشک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
چکیده:   (1797 مشاهده)

هدف: معرفی یک مورد نوروپاتی ایسکمیک قدامی عصب بینایی (AION) به دنبال مصرف تادالافیل (Tadalafil) که برای درمان ناتوانی نعوظی (erectile dysfunction) مصرف می‌گردد.

معرفی مورد: مرد جوان 26 ساله‌ای بدون هرگونه بیماری زمینه‌ای، چند روز پس از مصرف تادالافیل دچار اختلال بینایی و کاهش دید چشم چپ شد. در معاینه، تورم عصب بینایی داشت که در ادامه منجر به آتروفی عصب بینایی شد. کاهش دید و اختلال بینایی بیمار، پس از یک دوره کوتاه پیش‌رفت، ثابت ماند و طی یک سال پی‌گیری، بهبود نیافت.

نتیجه‌گیری: تادالافیل ممکن است حتا در افراد جوان و بدون عوامل خطرساز عروقی و بیماری‌های زمینه‌ای، باعث AION شود.

· مجله چشم‌پزشکی بینا 1386؛ دوره 12، شماره 4: 545-539.

متن کامل [PDF 398 kb]   (726 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: چشم پزشکی
ارسال پیام به نویسنده مسئول

ارسال نظر درباره این مقاله
نام کاربری یا پست الکترونیک شما:

CAPTCHA code


XML   English Abstract   Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Pakravan M, Tousi A. A Case of Anterior Ischemic Optic Neuropathy after Use of Tadalafil. 3. 2007; 12 (4) :439-545
URL: http://binajournal.org/article-1-532-fa.html

پاکروان محمد، طوسی ادیب. یک مورد نوروپاتی ایسکمیک قدامی عصب بینایی به دنبال مصرف تادالافیل. مجله چشم پزشکی بینا. 1386; 12 (4) :439-545

URL: http://binajournal.org/article-1-532-fa.html



دوره 12، شماره 4 - ( 4-1386 ) برگشت به فهرست نسخه ها
مجله چشم‌پزشکی بینا Bina Journal of Ophthalmology
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 31 queries by YEKTAWEB 3742